Historia

17 września 2009 r. minęło 16 lat działalności drukarni. Początkowo drukarnia znajdowała się przy ul. Deszczowej w adaptowanej do tych celów hali.

Druk gazet odbywał się na sprowadzonej ze Sztokholmu amerykańskiej maszynie Ampress Colormatic, w niespotykanej w Europie technice Di-Litho.

Drukowaliśmy wówczas: „Express Bydgoski", „Dziennik Poznański", „Tygodnik Płocki", „Sexodrama". Ten stan trwał do1999 roku.

Wtedy drukarnię i „Express Bydgoski" zakupiła niemiecka firma Rheinische Post z Düsseldorfu. Nowy właściciel zdecydowanie postawił na jakość.

Drukarnię przeniesiono w nowe miejsce, na ul. Grunwaldzką 229, zakupiono całkowicie nowe maszyny do druku Uniset 60 oraz linie wkładkujące Ferag, wprowadzono elektroniczny przekaz z redakcji. W lutym 2000 r. drukiem Magazynu Expressu Bydgoskiego zainaugurowana została normalna działalność nowej drukarni.

Dalsza modernizacja drukarni nastąpiła w latach 2006-2008. zakupiono nową maszynę Uniset 75 i nastepną linię do naświetlania (to już trzecia linia Agfy). Rozbudowano również obiekt drukarni o następną halę druku i nową ekspedycję. Wdrożono nowe systemy zarządzania produkcją (Arkitex w CtP, PPM dla maszyn offsetowych) oraz dla utrzymania ruchu (Aretics) . W tej chwili jest to jedna z największych i najnowocześniejszych drukarni gazetowych w Polsce.